Co to jest nanoplastia włosów

Kilka lat temu salon fryzjerski kojarzył nam się tylko i wyłącznie z obcinaniem włosów, farbowaniem, pasemkami, rozjaśnianiem ewentualnie z czesaniem, a jeszcze wcześniej z trwałą. Dziś wizyty w salonach fryzjerskich to coś zupełnie innego. Oczywiście wszystkie te wyżej wymienione zabiegi są w dalszym ciągu wykonywane, jednak coraz bardziej popularne stają się zabiegi mające na celu regenerację, odbudowę i ochronę włosów. Mowa tu oczywiście o takich zabiegach jak botoks włosów, keratynowe prostowanie włosów, czy też ciesząca się coraz większym zainteresowaniem nanoplastia włosów. Wszystkie te zabiegi mają na celu odbudowę włosów, a w efekcie końcowym efekt prostych gładkich włosów.

Co to jest nanoplastia włosów

Nanoplastia włosów to zabieg stosunkowo nowy, ale cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet które marzą o prostych zdrowo wyglądających włosach. Nanoplastia jest w zasadzie alternatywą dla znanej już wszystkim keratyny. Oba te zabiegi mają na celu sprawić by nawet najbardziej oporny włos stał się prosty i wygładzony. Keratyna poza tym efektem ma na celu także regenerację, odbudowę i pielęgnację struktury włosa poprzez zastosowanie do tego odpowiednich środków. W przypadku nanoplasti celem jest tylko doprowadzenie do tego, aby włosy były proste, zabieg ten radzi sobie nawet z najbardziej kręconymi włosami, a efekt końcowy pozostaje nawet na kilka miesięcy.

na czym polega nanoplastia włosów

Nanoplastia włosów  to zabieg, który powinien przeprowadzić dobry fryzjer tylko wtedy możemy liczyć na efekt końcowy, który pozostanie z nami na kilka długich miesięcy. Czas trwania takiego zabiegu uzależniony jest od długości oraz gęstości włosów i może trwać od dwóch do nawet sześciu godzi. W pierwszej kolejności włosy są dogłębnie i bardzo dokładnie oczyszczone za pomocą silnego szamponu. Następnie na włosy nakładany jest preparat na bazie naturalnych składników. Na włosy zakładany jest czepek i należy odczekać około pół godziny, a kolejno zmyć preparat. W następnej fazie włosy są prostowane pasmo po pasmie, pod wpływem wysokiej temperatury składniki produktu wchłaniają się w głąb włosa, przynosząc oczekiwany efekt.