Czego potrzebuje początkujący fotograf?

Fotografem może zostać każdy i nigdy nie jest na to za późno. Jeżeli jednak myślimy o fotografii jako sposobie na życie, musimy do tematu podejść poważnie i przede wszystkim zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria, dzięki którym będzie możliwe wykonywanie różnego rodzaju zleceń.

Wizytówką osoby stojącej za obiektywem jest oczywiście jej aparat. W związku ze stałym postępem technologicznym każdego roku wydawane są nowe modele lustrzanek. Dla początkującego fotografa wystarczy średniej klasy sprzęt i nie będzie go trzeba oczywiście wymieniać co kilka miesięcy. Interesujące propozycje dla zaczynających przygodę z fotografią posiadają takie marki jak Canon oraz Nikon.

Zakupiona lustrzanka w podstawowym wyposażeniu zazwyczaj posiada obiektyw. Wielu fotografów decyduje się na pracę właśnie na tym jednym. Dla poczatkującej osoby jest to całkowicie wystarczalne, jeżeli jednak nabierze się doświadczenia i chce się wycisnąć ze zdjęć jak najwięcej, konieczny będzie zakup dodatkowych obiektywów o innych parametrach.

Mając na uwadze cenę, jaką musimy zainwestować w sprzęt, warto zatroszczyć się także o akcesoria ochronne. Nie jest to duży wydatek, a w znacznym stopniu chroni nasz aparat przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do podstawowych akcesoriów tego typu zaliczamy torbę oraz szkło ochronne na obiektyw.

Jeżeli zlecenie, które dostaliśmy, obejmuje co najmniej kilkugodzinną prace, nie możemy pozwolić sobie na wtopę. Przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony” dotyczy także fotografów, bo chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, gdy w połowie imprezy weselnej nie będzie można robić zdjęć. Z tego względu każdy fotograf powinien mieć w swoim wyposażeniu dodatkową kartę pamięci oraz akumulator.

Szukając odpowiednio doświadczonej osoby, która uwieczni rodzinną imprezę, nie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy typu „dobry fotograf Białystok” i wybrać pierwszą lepszą osobę. Powinniśmy kierować się opiniami innych internautów lub zatrudnić osobę z polecenia.