Intensywny kurs języka norweskiego

Dla osób, które podjęły decyzję o wyjeździe na stałe bądź do pracy sezonowej na terenie Norwegii niezbędne okazują się być kursy językowe. O ile angielskim większość z nas włada dzisiaj bez problemu to język urzędowy krainy fiordów nie jest u nas zbyt popularny. Nie nauczymy się do podczas obowiązkowych zajęć w szkole, rzadko również wybieramy ten język w profesjonalnych szkołach językowych.

Okazuje się jednak, że nauka norweskiego nie jest bardzo skomplikowana. Podobno język ten charakteryzuje się dosyć łatwą gramatyką a mnogość dialektów, jakie w nim występują pozwala na dowolną interpretację zasobu słów zarówno biorąc pod uwagę wymowę jak i pisownię.

Oczywistym jest fakt, iż jeszcze przed podjęciem pracy zarobkowej należy nauczyć się sprawnej komunikacji po norwesku. Na szczęście kurs jezyka norweskiego nam na to pozwoli. Jeśli zależy nam na czasie możemy zapisać się na taki już na miejscu, na przykład w szkole językowej w Oslo. Dzięki temu przyśpieszymy proces edukacji a będąc w kraju, gdzie norweski jest językiem obowiązującym szybciej zaczniemy się za jego pomocą komunikować – codzienna styczność z Norwegami po prostu to na nas wymusi. Warto przy tym dodać, że tego rodzaju praktyka jest najlepszym ćwiczeniem.

Ciekawostką jest fakt, iż aby nauczyć się komunikować w języku norweskim nie musimy uczęszczać na długookresowe kursy. Wspomniana szkoła Norkurs oferuje na przykład te intensywne, dzięki którym już w kilka tygodni (na przykład podczas wakacji) będziemy  stanie poznać podstawy tego języka. Dzięki temu łatwiej znajdziemy pracę zarobkową w Norwegii i będzie ona na pewno lepsza aniżeli oferowana jest tym, którzy wykazują silną barierę językową.