Jak udekorować stoły na wesele?

Trzeba pamiętać, że ślub i wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu i właśnie dlatego jego oprawa ma być dopięta na ostatni guzik. Liczy się każdy element bowiem wszystko wpływa na nastrój i klimat tejże uroczystości. Z całą pewnością nie wystarczą wazony z kwiatami i gustowne obrusy, by uznać dekorację Sali weselnej za całkowicie udekorowaną. Wiele zależy oczywiście od gustu i planu nowożeńców natomiast istnieje kilka typowych czynników, o których nie można zapominać w żadnym wypadku.

Przede wszystkim udekorowane musi być miejsce, w którym zasiądą nowożeńcy – ta część mali ma być wyraźnie oznaczona. Nie należy zapominać również o innych weselnikach, którzy dużą część wesela spędzą przy suto zastawionych stołach. To właśnie na stołach skupia się największa uwaga gości a ich jedyną ozdobą nie mogą być jedynie smakowite potrawy. Warto zadbać o świeże kwiaty i świece oraz czysty, biały obrus. Kolorystyka dodatkowych elementów jest dowolna jednak z dużą przewagą najczęściej stoły na wesele dekorowane są w tonacji jasnej, subtelnej – białej bądź kremowej.

Przydadzą się też wygodne krzesła. W dobrym tonie jest przykrycie ich odpowiednimi, ozdobnymi pokrowcami. Jeśli weselników jest dużo to warto zadbać o to, by wszystkie stoły i krzesła były udekorowane w ten sam sposób. Pokrowce czy obrusy można szybko wypożyczyć – wystarczy wpisać w sieci hasło, na przykład „pokrowce na krzesła wynajem”, by zdobyć odpowiednią dekorację. Pamiętajmy, że nawet sale weselne nie zawsze dysponują odpowiednią ilością koniecznych elementów, liczba gości może być jak wiemy różna i czasem sięga nawet kilkaset weselników.