Jak udekorować stoły na wesele?

Trzeba pamiętać, że ślub i wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu i właśnie dlatego jego oprawa ma być dopięta na ostatni guzik. Liczy się każdy element bowiem wszystko wpływa na nastrój i klimat tejże uroczystości. Z całą pewnością nie wystarczą wazony z kwiatami i gustowne obrusy i papeteria ślubna, by uznać dekorację Sali weselnej za całkowicie udekorowaną. Wiele zależy oczywiście od gustu i planu nowożeńców natomiast istnieje kilka typowych czynników, o których nie można zapominać w żadnym wypadku.

Przede wszystkim udekorowane musi być miejsce, w którym zasiądą nowożeńcy – ta część mali ma być wyraźnie oznaczona. Nie należy zapominać również o innych weselnikach, którzy dużą część wesela spędzą przy suto zastawionych stołach. To właśnie na stołach skupia się największa uwaga gości a ich jedyną ozdobą nie mogą być jedynie smakowite potrawy. Warto zadbać o świeże kwiaty i świece oraz czysty, biały obrus. Kolorystyka dodatkowych elementów jest dowolna jednak z dużą przewagą najczęściej stoły na wesele dekorowane są w tonacji jasnej, subtelnej – białej bądź kremowej. Warto tutaj wspomnieć też  o takim aspekcie, jak papeteria ślubna. Winietki na weselnych stołach powinny zrobić wrażenie na Twoich gościach.

Dekoracja krzeseł

Przydadzą się też wygodne krzesła. W dobrym tonie jest przykrycie ich odpowiednimi, ozdobnymi pokrowcami. Jeśli weselników jest dużo to warto zadbać o to, by wszystkie stoły i krzesła były udekorowane w ten sam sposób. Pokrowce czy obrusy można także wypożyczyć.  Pamiętajmy, że nawet sale weselne nie zawsze dysponują odpowiednią ilością koniecznych elementów, liczba gości może być jak wiemy różna i czasem sięga nawet kilkaset weselników.

Dekoracja na stół – papeteria ślubna

Niezależnie od ilości gości, każdemu wypada podziękować. Bileciki na podziękowania ślubne to także element papeterii ślubnej, który może pięknie komponować się z winietkami na stole.

Podsumowanie

Papeteria ślubna – od zaproszeń na ślub, przez winietki, na podziewaniach kończąc – to elementy, które zamówione z jednej firmy mogą tworzyć  spójną i estetyczną całość. Dekoracja stołu eleganckimi winietkami, piękny obrus i dekoracja sali stworzą niepowtarzalny klimat na Twoim przyjęciu weselnym.