Jak zadbać o czystość biura?

Zagwarantowanie komfortowych, bezpiecznych warunków pracy to zadanie każdego pracodawcy. Niezależnie od tego, w jakiej dokładnej branży działa. Tyczy się to również biur, w których należy zastosować wszelkie niezbędne środki ostrożności.

Jakie to zagrożenia czyhają na pracowników biur? Przecież wcale nie pracują oni w niebezpiecznych warunkach. Sprawa dotyczy oczywiście wszelkich chorób, które wywoływane są przez bakterie i wirusy, unoszące się w pomieszczeniach, a także osiadające na przedmiotach wchodzących w skład całego wyposażenia. Biorąc to pod uwagę, niezbędna okazuje się skuteczna dezynfekcja biur, najlepiej z użyciem specjalistycznego sprzętu. Najwygodniejszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie oczywiście wynajęcie profesjonalnej ekipy, która zajmie się wszystkim. Niestety, są to usługi dość drogie, dlatego mogą znacząco obciążyć budżet firmy. Zwłaszcza że muszą być regularnie powtarzane. W przeciwnym razie ochrona okaże się tylko iluzoryczna.

Co więc zrobić, aby z jednej strony zniwelować zagrożenie, a z drugiej zachować finanse firmy w zdrowiu? Najlepiej kupić własny sprzęt, z którego będziemy korzystać wtedy, gdy będzie to konieczne.

Co wybrać do dezynfekcji biura?

 

Oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dlatego wybór odpowiednich urządzeń nie powinien sprawiać trudności. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszy się tak zwana dezynfekcja UV, realizowana przy użyciu specjalnych lamp. W ich przypadku należy pamiętać jednak o dość ograniczonym zasięgu działania. Dezynfekcja większych przestrzeni będzie wymagała nieco innych metod, najlepiej tych sprawdzonych.

Optymalnym wyborem wydaje się ozonowanie pomieszczeń. Proces ten wykonywany jest za pośrednictwem ozonatorów, czyli specjalnych urządzeń do produkcji ozonu. Wyróżnia się on właściwościami antybakteryjnymi i antywirusowymi, dlatego w niezwykle skuteczny sposób neutralizuje ich wpływ. Regularnie przeprowadzane ozonowanie pozwoli znacząco ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób kontaktowych, co z kolei przełoży się na odpowiednią ochronę pracowników.