Nadwaga a otyłość

Bardzo często nadwaga i otyłość to pojęcia, które są ze sobą mylone. Oczywiście są to dwie, odrębne jednostki kliniczne. O nadwadze mówimy, kiedy masa ciała danej osoby przekracza nie co ponad średnią wagę. Otyłość natomiast to stan, kiedy aż 1/4 naszego ciała to tkanka tłuszczowa.

Otyłość bezwzględnie wymaga leczenia bowiem nadprogramowe kilogramy mogą powodować liczne powikłania i choroby. Z nadwagą też warto walczyć, bo nawet kilka dodatkowych kilogramów może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie i stan sylwetki.

Przede wszystkim osoby, które borykają się ze zbędną tkanką tłuszczową powinny udać się do profesjonalnej poradni. Tam przyjmie ich dobry dietetyk w Warszawie, który przeprowadzi szczegółowy wywiad, wykona badania i zaleci odpowiednią dietę. Pamiętajmy, że nigdy nie warto stosować diety odchudzającej bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim, możemy nie dostarczać naszemu organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, po drugie z całą pewnością w niedługim czasie po zrzuceniu wagi, kilogramy nadejdą ze zdwojoną siłą – pojawi się nic innego jak efekt jo jo.

W Poradni mamy okazję odbyć fachowe konsultacje, dzięki którym przede wszystkim poznamy prawdę o naszym organizmie. To właśnie dietetyk rozpozna u nas nadwagę czy też otyłość i sprawi, że dzięki wspólnej pracy osiągniesz swój cel i pozbędziesz się niechcianej tkanki tłuszczowej.