Opieka nad dzieckiem – jakie gadżety stają się pomocne?

Rynek produktów dla niemowląt i dzieci rozrasta się w zastraszającym tempie. Dzisiaj możemy nabyć produkty, które nie tylko rozbawią dziecko, ale również uśpią czy będą dbać o jego spokojny sen. I trzeba przyznać, że niejedna mama jest z nich bardzo zadowolona bowiem wystarczy sobie wyobrazić, że wykorzystanie takich gadżetów to po prostu chwila odpoczynku.

Weźmy pod lupę sprzęt, jakim jest niania elektroniczna. To jeden z najpopularniejszych gadżetów, jakie obecnie wybierane są przez rodziców. Niania elektroniczna pozwala sprawić, że opieka nad dzieckiem będzie przebiegać na najwyższym poziomie a już z całą pewnością wpłynie na bezpieczeństwo jego snu.

Urządzenie to składa się z dwóch części, to nadajnik i odbiornik. Nadajnik stawiany jest zawsze w pobliżu łóżeczka, w którym śpi dziecko, odbiornik natomiast mama zabiera ze sobą. Dzięki temu nie trzeba czuwać w pokoju śpiącego niemowlęcia bowiem odbiornik przekaże nam każdy dźwięk dochodzący z sypialni. Co więcej, nowoczesne nianie elektroniczne, jakie można nabyć na przykład w sklepie posiadają również kamery, dzięki czemu możemy nie tylko słyszeć odgłosy, ale i widzieć w każdym momencie nasze śpiące dziecko.

I to nie wszystko bowiem możemy też wybrać nianię elektroniczną, która posiada dodatkową funkcję, jaką jest monitor oddechu. Dodajmy przy tym, że opcja t już niejednokrotnie uratowała życie niejednego dziecka. Dobrze wiemy przecież, że do pierwszego roku życia dziecka jest ono narażone na bezdech senny. Zadaniem monitora oddechu jest więc mierzenie regularnego oddechu i sygnalizowanie nawet najmniejszych nieprawidłowości.