Przeziębiony niemowlak – kurujemy malucha naturalnymi metodami

Schorowany maluszek to najgorsze, co może spotkać troskliwych rodziców. Niestety, brzdąca niełatwo jest uchronić przed katarem, kaszlem itd., zalecamy jednak nie panikowanie w takich sytuacjach, a spokojne i systematyczne budowanie jak najlepszej odporności u brzdąca. Poniżej prezentujemy kilka bardzo fajnych wskazówek jak to zrobić!

Przeziębienie u niemowlaków potrafi być bardzo nieprzyjemne, ale w stosunkowo prosty sposób można mu zaradzić. Wystarczy użyć np. olejku herbacianego i skropienie nim pościeli albo ustawienie w pobliżu łóżeczka malucha garnka z wrzącą wodą, do którego uprzednio dodamy majeranku oraz tymianku.

Ponadto, ważne jest, aby dostarczać niemowlakowi duże ilości witaminy C, np. dodając ją do wody albo mleka. Generalnie, bardzo rozsądnym rozwiązaniem jest też inhalowanie maluszka – kilkumiesięczne dziecko może się łatwo przyzwyczaić do tego rodzaju zabiegów, i bardzo dobrze, bo z powodzeniem warto to stosować również w późniejszym wieku.

Szczególne znaczenie diety

Pamiętajmy, że na rzecz zdrowia naszego dziecka pracujemy cały rok i bez względu na porę roku. Czy karmicie swojego malucha np. kaszą jaglaną z gruszką albo imbirem, czy serwujecie marchewki, dodajecie czosnku oraz cebulę? To wszystko ma bardzo pozytywny wpływ na organizm młodego człowieka, dlatego serdecznie zachęcam do stosowania właśnie tych składników, szczególnie jeśli szukamy odpowiedzi na pytania: Jak wyleczyć przeziębionego niemowlaka? Tych kilka rzeczy wskazanych poniżej powinno pomóc, warto je wypróbować, szczególnie, że nie są obarczone żadną chemią i bardzo łatwo je przyszykować w nagłej sytuacji.