Redlery – co to takiego?

Inwestycja w redlery, czyli urządzenia potrzebne do przenoszenia materiału opałowego do silosów przydają się szczególnie dobrze wszędzie tam, gdzie liczy się szybki transport paliwa na opał, a także możliwość jego bezpiecznego przechowywania, np. bez ryzyka samozapłonu. W miejscach, gdzie na co dzień funkcjonują kotły wielopaliwowe, redlery są wręcz niezbędne, aby wygodnie dostarczać paliwo do pieca i móc ogrzewać nieruchomość lub inny obiekt budowlany, który jest połączony systemem grzewczym z piecem.

Zasada działania redlerów jest prosta. Przenośnik ślimakowy do trocin zbudowany jest z obudowy w kształcie rynny, łańcuchów przenoszących oraz mechanizmu napinającego, dzięki czemu paliwo opałowe może być wygodnie przesuwane zarówno do zbiorników, jak i z silosów bezpośrednio do pieca wielopaliwowego.

Przenośnik ślimakowy do trocin – gdzie można go wykorzystać?

Przenośnik ślimakowy do trocin można wykorzystać w wielu dziedzinach przemysłu, ale najczęściej spotykane są w zakładach, które zajmują się obróbką drewna. Wszędzie tam, gdzie powstają spore ilości odpadów drzewnych, redlery są wręcz niezbędne, aby wygodnie przenosić trociny do silosów, a następnie przekazywać je do kotła wielopaliwowego, np. w sezonie grzewczym do ogrzewania hali produkcyjnej. Ogólnie rzecz biorąc, redlery doskonale spełniają swoją funkcję także w rolnictwie – do transportu zbóż i innych plonów. Najczęściej można je też spotkać w wytwórniach pasz i na magazynach, gdzie przechowywane są sypkie materiały.