Jak spędzić miło czas na swoim balkonie?

Dla wszystkich tych, którym marzy się sielanka w przydomowym domu, mamy pewną propozycję. Nawet jeśli mieszkasz w bloku i nadal nie stać Cię na okazałą willę, możesz spędzać czas na świeżym powietrzu, nie wychodząc z mieszkania. Musisz tylko zadbać o odpowiedni klimat na balkonie. Okazuje się, że nawet ten malutki może stać się doskonałą oazą.

Przydadzą się poduchy, zasłony, bambusowa mata i oczywiście niezawodne cotton ballsy – to kulki świetlne, które nie tylko oświetlają, ale również są piękną dekoracją. Dajemy gwarancję, że na nowy wystrój swojego balkonu nie wydasz więcej niż kilkaset złotych. Zyskasz za to dodatkowe miejsce, które będzie choćby namiastką domowego tarasu w ogrodzie.

Pamiętaj jednak, by w pierwszej kolejności przygotować balkon na tyle solidnie, by nadawał się on do użytkowania. Niestety wśród wielkich blokowisk problemem są najczęściej skupiska gołębi. Jeśli są regularnie dokarmiane ani myślą o znalezieniu naturalnej przestrzeni, wolą żyć wśród ludzi, bo tu im wygodniej.

Wszystko to sprowadza się nierzadko do systematycznych zabrudzeń balkonów. Gołębie, które przesiadują na balustradach i parapetach, zostawiają na nich swoje odchody. Musisz wiedzieć, że są one toksyczne i zagrażają Twojemu zdrowiu. Jeśli więc masz taki problem, zamontuj profesjonalny odstraszacz gołębi i czym prędzej posprzątaj cały balkon.

Kiedy balkon jest już czysty, ustaw na nim siedziska – popularne są meble z palet, które można wykonać samodzielnie. Do tego poduchy, kilka kwiatów. Balustradę opleć wspomnianymi już cotton ballsami. Welurowe zasłony niech staną się pergolą, która oddzieli balkon od reszty świata. Można je zawiesić z boku albo całkiem z przodu, jeśli tylko chcemy zapewnić sobie pełną prywatę.

Wyobraź sobie letnie popołudnie. Kładziesz się na miękkich poduchach, w ręku trzymasz kieliszek ulubionego wina. W tle słyszysz co prawda gwar dochodzący z miasta, ale wcale ci to nie przeszkadza. Jesteś przecież w swoim mieszkaniu, tu masz spokój, tu się odprężasz. Czysty i romantycznie urządzony balkon może być doskonałym przedłużeniem salonu.