Woda zawsze pod ręką – jaką butelkę wybrać?

Osoby aktywne fizycznie, a także mające dość tradycyjnej wody butelkowanej, powinny zainteresować się z butelkami przygotowywanymi ze specjalnych tworzyw. Produkty tego typu doskonale nadają się nie tylko do picia i przechowywania wody, ale również do jej filtrowania.

Dostępne butelki na wodę

 

Oczywiście zastosowanie poszczególnych produktów jest zależne od ich typu oraz sposobu wykonania. Wszystko to sprawia, że przed zakupem jednego z nich warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Sprawdzić należy przede to, w jaki sposób butelka na wodę została przygotowana. Pod tym względem wymieniamy kilka rodzajów produktów.

Tym najprostszym (a zarazem najpopularniejszym) jest standardowa butelka przypominająca nieco bidon. Składa się ona przeważnie z zakrętki, otworu lub korka, a także uchwytu. Bardzo dobrze sprawdza się na treningu, w pracy i podczas wyjazdu. Dobrym wyborem okażą się przede wszystkim modele wykonane z tworzyw, które w żaden sposób nie wpływają na smak i zapach wody. W odróżnieniu od plastiku, okażą się one w pełni bezpieczne.

Sporą popularnością cieszy się także butelka filtrująca, która w skuteczny sposób oczyszcza wodę z chloru i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu staje się one znacznie smaczniejsza. Elementem filtrującym jest tu specjalny dysk zlokalizowany pod zakrętką. Najczęściej jest on wykonywany z węgla aktywnego, doskonale radzącego sobie ze szkodliwymi składnikami.

Butelka z filtrem spełnia te same funkcje, co specjalne dzbanki. Jej największą zaletą jest oczywiście mobilność. Możemy zabrać ją wszędzie – do pracy, szkoły, na uczelnie, siłownię czy też do klubu fitness.

Kolejnym rodzajem omawianych produktów jest butelka składana, popularna głównie wśród miłośników podróży. Wyróżnia się elastyczną konstrukcją, dzięki której łatwo można ją złożyć. Okażę się ona doskonałym gadżetem, który zmieści się w każdym plecaku.

Ostatnim produktem, na który warto zwrócić uwagę, jest butelka z sitkiem, w którym umieścić możemy na przykład owoce lub zioła. W ten sposób zyskujemy smaczny napój, znacznie zdrowszy od tego, co możemy dostać w sklepach.

Czym powinna wyróżniać się dobra butelka na wodę?

 

Biorąc pod uwagę powyższe opisy, szczególnie interesująca wydaje się butelka na wodę z filtrem, ponieważ dzięki niej bez obaw możemy spożywać wodę kranową, oszczędzając tym samym na wodzie butelkowanej.

Niezależnie jednak od typu kupowanego produktu, przed wydaniem pieniędzy warto zwrócić uwagę na pojemność butelki (omawiane modele występują w wersjach od 350 do nawet 8000 ml), a także na materiał, z którego zostały wykonane. Na rynku szczególnie często oferowane są butelki z tritanu, poliuretanu, silikon, szkła i stali nierdzewnej.

Niektórzy producenci decydują się również na pewne „dodatki”, takie jak kubek, uchwyt, wzmacniane zamknięcie, podziałka oraz dodatkowe, wymienne filtry. Wiele zależy więc od tego, ile chcemy wydać na taką butelkę. Produkty najtańsze dostaniemy już za około 10 złotych, podczas gdy te najdroższe mogą kosztować nawet kilkaset złotych.