Dekoracyjne zbiorniki na deszczówkę – ozdoba Twojego ogrodu

Choć trudno odmówić przydatności systemom magazynowania wody deszczowej, wiele osób ma z nimi pewien problem. Zwłaszcza wtedy, gdy w ich skład wchodzi zbiornik na wodę deszczową naziemny, który jest doskonale widoczny w ogrodzie. Wspomniane problemy dotyczą kwestii estetycznych – duży zbiornik rzuca się w oczy i psuje odbiór całości.

Jeśli ogród jest niewielki, rzeczywiście może być to pewną przeszkodą, która hamuje decyzję o wykorzystaniu systemu. Szkoda byłoby jednak, aby rezygnować z niego z takiego powodu. Montaż zbiorników na wodę to doskonały sposób na poważne oszczędności, także finansowe. Czy istnieje więc rozwiązanie całej sprawy? Tak – do wyboru mamy dwie opcje.

Pierwsza związana jest z montażem podziemnym (zbiornik staje się niewidoczny), który jednak nie zawsze jest możliwy do wykonania, druga natomiast dotyczy specjalnych zbiorników dekoracyjnych, które mogą stać się prawdziwą ozdobą ogrodu. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane.

Dekoracyjne zbiorniki na wodę deszczową

 

Pod względem designu, kompletnie nie przypominają one standardowych konstrukcji montowanych w ogrodach. Przeważnie przyjmują one kształt wazonów, eleganckich waz lub innego rodzaju figur. Wszystko po to, aby stały się integralnymi elementami wystroju ogrodu. Osoba, która pierwszy raz patrzy na taki zbiornik na deszczówkę, nie domyśli się jego przeznaczenia. I właśnie o to chodzi – by nie psuć aranżacji i nie odwracać uwagi naszych gości od roślin czy też perfekcyjne przystrzyżonego trawnika.

A czy funkcjonalność takich zbiorników stoi na tym samym poziomie, co w przypadku produktów standardowych? Jak najbardziej! Nadal mamy więc do czynienia z nowoczesnym systemem magazynowania wody deszczowej, która następnie może zostać wykorzystana do podlewania ogrodu, mycia samochodu czy też prania. Przekłada się to na znaczące oszczędności wody i pieniędzy.

Biorąc pod uwagę to, w jaki sposób wykonywane są ozdobne zbiorniki na deszczówkę, warto rozważyć ich zakup. Bez względu na to, czy dysponujemy ogrodem dużym czy małym. Nie wpłyną one negatywnie na wystrój ogrodu, a przy okazji uwolnią nas od konieczności przeprowadzania kłopotliwych wykopów i naruszania trawnika.

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie przeanalizować parametry techniczne interesujących nas zbiorników. Znaczenie ma przede wszystkim ich pojemność, wymiary oraz sposób podłączenia. Co ważne, sam montaż warto wykonać z pomocą specjalistów.