Najlepszy fotelik samochodowy dla noworodka

Każde dziecko do osiągnięcia wzrostu 150 centymetrów musi być przewożone w specjalnym foteliku samochodowym. Mówią o tym przepisy polskiego prawa, a ich nieprzestrzeganie skutkować będzie wysokim mandatem i oczywiście stwarzaniem zagrożenia dla zdrowia oraz życia najmłodszych pasażerów.

Okazuje się, że fotelik dziecięcy wchodzi w skład koniecznego wyposażenia pierwszej wyprawki dla nowonarodzonego. Już podróż ze szpitala do domu wymaga umieszczenia noworodka w dedykowanym foteliku. To właśnie dla nich producenci oferują foteliki samochodowe, tzw. nosidełka. Najczęściej przeznaczone są one dla maluchów o wadze od 0 do 9 kilogramów.

Wybierając taki fotelik dla dziecka, należy zwrócić uwagę, by w zestawie zawierał również specjalną nakładkę chroniącą malutką główkę noworodka. Chodzi o zabezpieczenie, dzięki któremu ta zostanie w odpowiedni sposób usztywniona.

Fotelik dla dziecka typu nosidełko jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku konieczności przewożenia noworodka samochodem. Pozwala na ułożenie małego pasażera w pozycji leżącej. Pamiętajmy, że takie nosidełko może być umiejscowione na tylnym siedzisku, tyłem do kierunku jazdy.