Membrana na dach – dlaczego jest tak ważna?

Nowoczesna membrana na dach to podstawowy element pozwalający na stworzenie bezpiecznej i stabilnej konstrukcji dachowej, która będzie jednocześnie odporna na wodę i oddziaływanie zewnętrznych warunków atmosferycznych. Membrana na dach stanowi nieodłączny element konstrukcyjny, który odpowiada za szczelność oraz odpowiedni poziom wentylacji pomieszczeń, np. na poddaszu. Inwestując w profesjonalny materiał, jakim jest membrana wstępnego krycia, możesz zyskać:

  • komfort użytkowania nieruchomości,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa,
  • stabilność i szczelność całej konstrukcji dachowej.

Można śmiało powiedzieć, że membrana na dach pozwala na wieloletnie użytkowanie nieruchomości, bez konieczności realizowania remontu poszycia dachowego lub konstrukcji dachu. Membrana wstępnego krycia na dach świetnie zabezpiecza poddasze przed pojawiającym się grzybem, pleśnią, a nawet nieprzyjemnym zapachem.

Ile kosztuje membrana wstępnego krycia?

Membrana wstępnego krycia to materiał, który można kupić w cenie już od kilkudziesięciu złotych za metr kwadratowy. Warto wiedzieć, że ceny są zależne od producenta oraz jakości wykonania produktu. Dobra membrana na dach to podstawa do stworzenia wytrzymałej konstrukcji dachowej, dlatego nie warto szukać nadmiernych oszczędności w przypadku zakupu takich materiałów budowlanych. Lepiej wydać nawet nieco większą kwotę i zyskać pewność, że membrana wstępnego krycia spełni w 100% swoje zadanie i zabezpieczy dach przed wodą, wilgocią oraz uszkodzeniami.